Pod powierzchnią wody kryje się drugie życie – inny świat

Jedną z licznych atrakcji podwodnych przygód jest tramwaj przywieziony z miasta Łodzi (się pochodzi). Przystosowany jest oczywiście do bezpiecznego eksplorowania i można go podjąć z każdej strony – wpłynąć oknami, drzwiami lub dachem. Przy tramwaju – na przystanku czekają wieczni pasażerowie tego “złotego wagonu”…

oraz m.in.:

fountain-install

Platformy szkoleniowe

Ustawione platformy szkoleniowe (na czterech głębokościach: 5, 6, 12 i 22 m.) pozwolą na przeprowadzenie kursu, poprawienie pływalności czy odpoczynek 🙂

water-service-02

Namioty wojskowe

Niezwykłą atrakcją są namioty wojskowe, które z przymrużeniem oka również tworzą pewnego rodzaju historię 🙂

Racza półka

Badania naszej wody pokazały, że posiadamy idealne warunki do życia dla raka szlachetnego. Gość ten zajmuje u nas specjalne miejsce, gdzie przygotowaliśmy mu potrzebne schronienia oraz uzbroiliśmy teren w kamery on-line do obserwacji.

Basen do szkoleń

Basen szkoleniowy wypornościowy, pływający dla początkujących od 1,5m do 3m głębokości o długości całkowitej 10m i szerokości 6m.

Wózki kopalniane

Zdobyte w czasie porządków na dnie niecki. Tworzą część niezwykłej historii Kamieniołomu…

Stanowiska archeologiczne

Według znalezionej literatury posiadamy stanowiska faun neogeńskich (przez nas nie odnalezione, czekają na Poszukiwaczy)

Uwzględnione aspekty

Jesteśmy Eko

Wszystkie nasze produkty z których korzystacie są przyjazne dla Was i środowiska

Etyczni

Weszliśmy w projekt ochrony środowiska mający na celu nieodpłatne obserwacje naszych raków oraz jesiotrów dzięki kamerom on-line, które udostępniamy również Wam.

Higieniczni

Skupiamy wielką uwagę na czystość i higienę.

Teren

Teren jest zagospodarowany w taki sposób, że dotarcie do wszystkich głównych punktów obiektów nie sprawi nikomu problemu.

Bezpieczeństwo

Dzięki zastosowaniu procedur bezpieczeństwa zminimalizowaliśmy wystąpienie wielu zagrożeń. Na terenie naszego obiektu mogą przebywać również dzieci i zwierzęta domowe pod ścisłym nadzorem opiekunów.

Porządek

Na terenie Projektu Kamieniołom wszystko ma swoje miejsce – nic nie powstało z przypadku. Przy Waszej pomocy, personel dba również o to, żeby drobne przedmioty zawsze znajdowały się na swoich miejscach.

Zobacz naszą galerię
Nasza Misja
landscaper-homepage-work-01
landscaper-homepage-work-02

Wasze opinie

W Projekcie Kamieniołom pojawiłem się pod koniec 2019 roku. Miałem okazję zanurkować w tym miejscu jako pierwszy i przeżyć tą niemałą ekscytację 🙂 Choć wizura daleka była od planowanej to dobrze rokowały na przyszłość wcześniejsze działania związane z oczyszczaniem dna. Ilość osadów dennych była niewielka i wynikała jedynie z bieżącego opadu cząsteczek a pokrycie dna folią ochronną odizolowało je od lotnych frakcji. Od tego czasu zostało podjęte szereg działań mających na celu poprawę widoczności, które są cały czas kontynuowane. To bardzo dobrze wróży na przyszłość. Do zobaczenia pod wodą! Z nurkowym pozdrowieniem

Krzysztof Mikołajczyk
IDC Staff Instructor PADI

Od pierwszego kontaktu z Ekipą z Projektu Kamieniołom uznaliśmy, że Ci ludzie z pasją, zaangażowaniem i ogromnym sercem będą z determinacją parli do celu. Pomimo ogromu i złożoności wyzwań chętnie przystaliśmy do Ekipy. Działamy przede wszystkim pod wodą. Z nurkowania na nurkowanie widać jak zbiornik się zmienia. Woda staje się coraz bardziej przejrzysta. Powoli pojawiają się efekty wielu setek godzin ciężkiej pracy.

Maciej Mazur

Newsletter

Jeśli chcesz wiedzieć co słychać w Projekcie Kamieniołom, zapisz się na darmowy newsletter. Będziemy zbierać wszystkie istotne informacje i raz w miesiącu wysyłać je do wszystkich chętnych – dzięki temu będziecie zawsze na bieżąco 🙂
Po zapoznaniu się z najświeższymi informacjami i planami będziecie mogli na bieżąco je komentować i planować dalsze działania.

Pojawiają się już pierwsze pomysły i niebawem udostępnimy specjalnie dla Was na stronie Projektu Kamieniołom kalendarz wydarzeń 😉

Zapraszamy do kontaktu

Jeżeli chcesz się podzielić opinią, serdecznie zapraszamy do kontaktu. To miejsce dla Was i to właśnie Wasze zdanie jest dla nas ważne!

Zostaw Opinię
Zostaw opinię